1. House Sitting
  2. Lempäälä

House Sitting, Lempäälä

A sitter stays overnight in your home and cares for your pet

Service
Location
Dates
Price (EUR)
How many pets?
Small Dog0-8 kg
Medium Dog8-18 kg
Large Dog18-45 kg
Giant Dog+45 kg
CatAll
Small animalBird, rabbit, ferret, ...
Advanced Filters
MillaM

1. Milla

13.8 km
from
€30
/night
New sitter

Kokenut ja eläinrakas koirien hoitaja❤️

Calendar recently updated
Last active today
MillaM

1. Milla

New sitter
Kokenut ja eläinrakas koirien hoitaja❤️13.8 km
Calendar recently updated
Last active today
from
€30
/night
EmmaE

2. Emma

15.4 km
from
€25
/night
14 reviews
5
recurring guests

Tunnollinen eläinten ystävä🫶🏼

Last booked yesterday
Last contacted 2 days ago
EmmaE

2. Emma

Tunnollinen eläinten ystävä🫶🏼15.4 km
(14 reviews)
5 recurring guests
Last booked yesterday
Last contacted 2 days ago
"Talovahtina, Emma hoiti kissamme ja koiramme viikon. Hän lähetti meille kuvia ja viestiä päivittäin, silloin tiesin, että kotona kaikki on hyvin. Emma alusta asti vastasi nopeasti ja osallistui prosessiin aktiivisesti kysymällä ja selvittämällä asioita. Pidän häntä vastuulisena, tarkkana ja ystävällisenä. Ensi kertaa, kun tarvitsemme apua, mielelläni otan häneen yhteyttä. "
IrinaI
Review by Irina
from
€25
/night
You and your pet are in safe hands when you book and pay on Pawshake.
PubuP

3. Pubu

17.8 km
from
€30
/night
1 review

Looking for my fur friend

Last booked 14 days ago
Last contacted 14 days ago
PubuP

3. Pubu

Looking for my fur friend 17.8 km
(1 review)
Last booked 14 days ago
Last contacted 14 days ago
"Pubu stayed at our home over night on the weekend to take care of our two dogs. She sent many updates throughout the stay and took very good care of the dogs! We would definitely book her again to take care of our dogs ☺️"
Meri-SofiaM
Review by Meri-Sofia
from
€30
/night
SadeS

4. Sade

15.1 km - Tampere
from
€30
/night
88 reviews
30
recurring guests

Lemmikinhoitaja Tampereella 🌸

Last active 2 days ago
Usually responds within one hour
SadeS

4. Sade

Lemmikinhoitaja Tampereella 🌸15.1 km - Tampere
(88 reviews)
30 recurring guests
Last active 2 days ago
Usually responds within one hour
"Kaikki toimi Saden kanssa erittäin hyvin! Saimme reissata kolme viikkoa ilman mitään huolta siitä miten kissamme pärjää, sillä Sade hoiti häntä kuin omaansa. Hän huomioi kaikki kissan lempi- ja perusjutut sekä lähetti meille välillä kuvia ja kuulumisia! Silmävoiteenkin laittaminen sujui ja kissa sai kaipaamaansa seuraa sekä syliä. Suosittelemme Sadea mielellämme ja tulemme varaamaan hänet jatkossakin kissamme hoitajaksi!"
EveE
Review by Eve
from
€30
/night
TiiaT

5. Tiia

13.4 km
from
€25
/night
9 reviews
4
recurring guests

Luotettava ja eläinrakas hoitaja Vuoreksessa

Last active yesterday
TiiaT

5. Tiia

Luotettava ja eläinrakas hoitaja Vuoreksessa13.4 km
(9 reviews)
4 recurring guests
Last active yesterday
"Luotettava hoitaja, joka piti kissoista hyvää huolta ❤️"
KatariinaK
Review by Katariina
from
€25
/night
MirjaM

6. Mirja

19.5 km
from
€30
/night
95 reviews
56
recurring guests

Kymmenien vuosien kokemus kissoista

MirjaM

6. Mirja

Kymmenien vuosien kokemus kissoista19.5 km
(95 reviews)
56 recurring guests
"Mirja on erittäin eläinrakas, tarkka ja miellyttävä ihminen ja rakas kissamme sai ensiluokkaista huolenpitoa matkamme ajan! Saimme säännöllisesti kuulumisia ja kaikki sujui aivan erinomaisesti. Lisäksi erityisen vieraskorea kissamme joka on normaalisti hyvin valikoiva, kiintyi ja luotto selvästi hoitajaansa ❤️ En voi kuin suositella Mirjaa kaikinpuolin😻"
MaijaM
Review by Maija
from
€30
/night
SusannaS

7. Susanna

18.8 km
from
€35
/night
New sitter
1 review

Lempeää ja luotettavaa hoivaa💗🐶

Last booked 12 days ago
Last contacted 13 days ago
SusannaS

7. Susanna

New sitter
Lempeää ja luotettavaa hoivaa💗🐶18.8 km
(1 review)
Last booked 12 days ago
Last contacted 13 days ago
from
€35
/night
TiiaT

8. Tiia

13.9 km
from
€42
/night
80 reviews
30
recurring guests

Liikuntaa ja eläinrakkautta

Calendar recently updated
Last contacted 8 days ago
TiiaT

8. Tiia

Liikuntaa ja eläinrakkautta13.9 km
(80 reviews)
30 recurring guests
Calendar recently updated
Last contacted 8 days ago
"Tiia stayed with my dog for 4 days. She sent me regular photo updates and followed all the instructions perfectly (which are a bit complicated and include medication schedule). I trust Tiia with my reactive dog and I’m so happy to finally have found a sitter I can really rely on! Absolutely recommend. "
DariaD
Review by Daria
from
€42
/night
TiinaT

9. Tiina

18.3 km
from
€42
/night
108 reviews
65
recurring guests

Lemmikkihellijä, jokainen eläin on arvokas

Last contacted today
Last active today
TiinaT

9. Tiina

Lemmikkihellijä, jokainen eläin on arvokas18.3 km
(108 reviews)
65 recurring guests
Last contacted today
Last active today
"Tiina oli hoitamassa koiraamme viikonlopun yli ja kaikki meni valtavan hyvin! Kommunikointi toimi erinomaisesti, saimme paljon kuvia ja videoita hoitoajalta. Tiina on erittäin taitava eläinten kanssa ja saikin koiramme luottamuksen heti. Rescue-koiramme ei ole helpoimmasta päästä, mutta mitään ongelmia ei tullut ja Tiina osasi käsitellä koiraamme taitavasti. Me ja koiramme olemme erittäin tyytyväisiä ja suosittelemme Tiinaa erittäin lämpimästi!"
AnuA
Review by Anu
from
€42
/night
JennaJ

10. Jenna

16.5 km
from
€58
/night
8 reviews
2
recurring guests

Eläinrakas luotettava 30v eläintenhoitaja Valkeakoskelta

Last active 8 days ago
Lives with 1 dog
JennaJ

10. Jenna

Eläinrakas luotettava 30v eläintenhoitaja Valkeakoskelta16.5 km
(8 reviews)
2 recurring guests
Last active 8 days ago
Lives with 1 dog
"Jenna hoiti eläimiämme omassa kodissamme, koska sen ajattelimme olevan niille stressittömintä. Koko lomamme ajan hän laittoi päivittäin kuulumisia/kuvia lemmikeistämme ja niiden touhuista. Kotiin palattuamme vastassa olivat hyväntuuliset ja tyytyväiset eläimet ja siisti koti. Suosittelemme Jennaa lämpimästi, kun etsit koirallesi tai kissallesi hoitajaa. "
KatriinaK
Review by Katriina
from
€58
/night
EeviE

11. Eevi

17.1 km
from
€50
/night
29 reviews
10
recurring guests

Eläinrakastaja Härmälästä

Lives with 1 cat
Usually responds within one day
EeviE

11. Eevi

Eläinrakastaja Härmälästä17.1 km
(29 reviews)
10 recurring guests
Lives with 1 cat
Usually responds within one day
"Eevin kiinnostus eläimiin on helposti havaittavissa ja hänen rauhallisuutensa auttoi arkoja kissoja rentoutumaan ja luottamaan lyhyen tuttavuuden jälkeen. Lämpimästi suosittelen; seuraava hoitokeikkakin on jo buukattu."
NiinaN
Review by Niina
from
€50
/night
KaarinK

12. Kaarin

17.8 km
from
€50
/night
7 reviews

Hyvällä kokemuksella Sydämellistä hoitoa lemmikillesi

Calendar recently updated
Last active 5 days ago
KaarinK

12. Kaarin

Hyvällä kokemuksella Sydämellistä hoitoa lemmikillesi17.8 km
(7 reviews)
Calendar recently updated
Last active 5 days ago
"Kaikki sujui erinomaisesti! Koirat tyytyväisiä ja omistajalla mielenrauha että kaikki on hyvin. ❤️"
LottaL
Review by Lotta
from
€50
/night
PinjaP

13. Pinja

16.5 km
from
€35
/night
12 reviews
5
recurring guests

Rauhallinen luottokaveri

Usually responds within one hour
PinjaP

13. Pinja

Rauhallinen luottokaveri16.5 km
(12 reviews)
5 recurring guests
Usually responds within one hour
"Tervetuloa uudelleen! Luotettava, tunnollinen ja kuuntelee toiveet. On kiinnostunut eläinten voinnista. Meidän erittäin arka koira ystävystyi parissa päivässä ja mamman lellikki koira ei itkenyt perään tai mököttänyt niin kuin muiden vieraiden kanssa kotona. Kaikki kolme kissaa olivat myös tyytyväisen oloisia ja käyttäytyneet jokainen oman luonteen omaisesti. Suosittelen lämpimästi ❤️ "
AstaA
Review by Asta
from
€35
/night
JohannaJ

14. Johanna

1.9 km
from
€50
/night
4 reviews

Luotettavaa kissanhoitoa joustavasti

Calendar recently updated
Last contacted 6 days ago
JohannaJ

14. Johanna

Luotettavaa kissanhoitoa joustavasti1.9 km
(4 reviews)
Calendar recently updated
Last contacted 6 days ago
"Johanna pääsi lyhyellä varoitusajalla hoitamaan kissojamme. Kaikki sujui paremmin kuin hyvin. Yhteydenpito oli aktiivista ja kotiin tullessa kissat olivat selvästi tyytyväisiä. Lämpimät suosittelut! Teemme varmasti varauksen toistekin :)"
SatuS
Review by Satu
from
€50
/night
MarielM

15. Mariel

19.9 km
from
€37
/night
6 reviews
1
recurring guest

Turvallinen ja lempeä koiranhoitaja

Usually responds within few hours
MarielM

15. Mariel

Turvallinen ja lempeä koiranhoitaja19.9 km
(6 reviews)
1 recurring guest
Usually responds within few hours
"Kaikki meni taas hienosti talovahtina. Mariel hoitaa tunnollisesti koirat ja näkee kuinka koiratkin tykkäävät Marielista. Vahva suositus. "
PäiviP
Review by Päivi
from
€37
/night
JohannaJ

16. Johanna

16.8 km
from
€60
/night
17 reviews
5
recurring guests

Koiranulkoilutusta ja kotikäyntejä

Lives with 2 cats
Usually responds within one hour
JohannaJ

16. Johanna

Koiranulkoilutusta ja kotikäyntejä16.8 km
(17 reviews)
5 recurring guests
Lives with 2 cats
Usually responds within one hour
"Luotettava koiranhoitaja :)"
KaroliinaK
Review by Karoliina
from
€60
/night
EssiE

17. Essi

17.8 km
from
€85
/night

Asiantuntevaa hoitoa aktiivisessa kodissa🩷

Last booked 7 days ago
Last contacted 7 days ago
EssiE

17. Essi

Asiantuntevaa hoitoa aktiivisessa kodissa🩷17.8 km
Last booked 7 days ago
Last contacted 7 days ago
from
€85
/night
LeilaL

18. Leila

18 km
from
€25
/night
6 reviews

Pet lover in Tampere🐾

Last active today
LeilaL

18. Leila

Pet lover in Tampere🐾18 km
(6 reviews)
Last active today
from
€25
/night
MilaM

19. Mila

15.3 km
from
€25
/night
1 review

Calendar recently updated
Last active today
MilaM

19. Mila

15.3 km
(1 review)
Calendar recently updated
Last active today
from
€25
/night
ElenaE

20. Elena

18.3 km
from
€25
/night

Luotettava ja eläinrakas lemmikkihoitaja valmiina auttamaan

Last active yesterday
ElenaE

20. Elena

Luotettava ja eläinrakas lemmikkihoitaja valmiina auttamaan18.3 km
Last active yesterday
from
€25
/night

Why house sitting ?

Are you going away but have a pet that prefers to stay in their own environment? Or perhaps you have a range of different animals and it’s not practical for you to organise for them to stay in different places? Then you might want to consider finding a Pawshake house sitter to come and stay at your Lempäälä home while you are away.

House sitting is a convenient and affordable option when you have multiple pets and also want your house to be securely looked after while you are away. Many of our pet sitters have very reasonable house sitting rates because they enjoy staying and exploring different local neighbourhoods like Lempäälä.

At Pawshake, we understand that trusting your home to a stranger can be a little daunting. So we’ve done all the hard work to ensure that your Pawshake house sitter is trustworthy and reliable. All our pet sitter profiles are checked individually by our dedicated trust and safety team and some house sitters also have their own police checks which they can share with you.

The best thing about engaging a Pawshake verified house sitter is that you can relax knowing that on top of being covered by The Pawshake Guarantee which includes veterinary coverage, so your pets are being cared for in a familiar environment and your Lempäälä home is also being looked after as well.

In addition to looking after your pets, most of our house sitters will happily help you by collecting your mail, taking out the bins, and watering your plants. Just make sure you discuss all your requirements with your chosen house sitter prior to booking.

Pet owners book house sitting in Lempäälä on Pawshake. Over 1406 pet owners in Lempäälä have left a review, with an average of 4.96/5. All paid safely using Visa, Mastercard, American Express