1. Doggy Day Care
  2. Nokia

Doggy Day Care, Nokia

Daytime care for your dog at the sitter's home

Service
Location
Dates
Price (EUR)
How many pets?
Small Dog0-8 kg
Medium Dog8-18 kg
Large Dog18-45 kg
Giant Dog+45 kg
CatAll
Small animalBird, rabbit, ferret, ...
Advanced Filters
MiisaM

1. Miisa

16.9 km
from
€30
/day
91 reviews
35
recurring guests

Luotettavaa Lemmikinhoitoa Tampereella

Last booked 6 days ago
Last contacted 5 days ago
MiisaM

1. Miisa

Luotettavaa Lemmikinhoitoa Tampereella16.9 km
(91 reviews)
35 recurring guests
Last booked 6 days ago
Last contacted 5 days ago
"Miisa otti koiramme hoitoon, kun tarvitsimme koiralle yllättäen hoitopaikkaa viikon ajaksi. Koiramme ei aiemmin ole ollut juurikaan hoidossa koiralle vierailla ihmisillä eikä koskaan näin pitkää aikaa. Kaikki meni Miisan kanssa kuitenkin ihan tosi kivasti ja koirakin näytti kuvien perusteella viihtyvän Miisan hoidossa oikein hyvin. Kommunikointi Miisan kanssa oli helppoa ja sujuvaa ja aikatauluissa oli joustoa. Veisin koiramme Miisalle hoitoon oikein mielelläni uudestaankin, mikäli tarvetta joskus tulisi. "
KirsiK
Review by Kirsi
from
€30
/day
NinaN

2. Nina

13.4 km
from
€15
/day
3 reviews
2
recurring guests

Kodinomaista koiranhoitoa Tampereella 🏡❤️

Last booked 4 days ago
Last contacted 2 days ago
NinaN

2. Nina

Kodinomaista koiranhoitoa Tampereella 🏡❤️13.4 km
(3 reviews)
2 recurring guests
Last booked 4 days ago
Last contacted 2 days ago
"Ihan huippuhyvää hoitoa ja palvelua saimme!"
PirjoP
Review by Pirjo
from
€15
/day
You and your pet are in safe hands when you book and pay on Pawshake.
EllaE

3. Ella

11.7 km
from
€18
/day
New sitter
3 reviews

Luotettavaa ja kodinomaista koirahoitoa Tampereella

Calendar recently updated
Last booked 2 days ago
EllaE

3. Ella

New sitter
Luotettavaa ja kodinomaista koirahoitoa Tampereella11.7 km
(3 reviews)
Calendar recently updated
Last booked 2 days ago
"Watson oli oikein tyytyväinen ja hyvässä iltahoidossa☺️ Suosittelen. "
HeikkiH
Review by Heikki
from
€18
/day
TaruT

4. Taru

18.8 km
from
€20
/day
11 reviews
2
recurring guests

Tampere Cuddle & Paw Dog Walking and sitting

Last active yesterday
TaruT

4. Taru

Tampere Cuddle & Paw Dog Walking and sitting 18.8 km
(11 reviews)
2 recurring guests
Last active yesterday
"Taru is a genuine dog lover who takes great care of the dog and communicates clearly and keeps you updated."
PujaP
Review by Puja
from
€20
/day
JennyJ

5. Jenny

12.5 km - Tampere
from
€25
/day
4 reviews
1
recurring guest

Koirallesi aitoa huomiota sekä hoitoa tampereella❤️

Last booked 4 days ago
Last contacted 4 days ago
JennyJ

5. Jenny

Koirallesi aitoa huomiota sekä hoitoa tampereella❤️12.5 km - Tampere
(4 reviews)
1 recurring guest
Last booked 4 days ago
Last contacted 4 days ago
"Kaikki meni hyvin ja koirat tulivat juttuun keskenään 😍"
AnnikaA
Review by Annika
from
€25
/day
SonjaS

6. Sonja

14.9 km
from
€18
/day
New sitter

Osaavaa koirahoitoa Tampereella 💗

Calendar recently updated
Last active yesterday
SonjaS

6. Sonja

New sitter
Osaavaa koirahoitoa Tampereella 💗14.9 km
Calendar recently updated
Last active yesterday
from
€18
/day
TiiaT

7. Tiia

17.3 km
from
€15
/day
9 reviews
4
recurring guests

Luotettava ja eläinrakas hoitaja Vuoreksessa

Last active yesterday
TiiaT

7. Tiia

Luotettava ja eläinrakas hoitaja Vuoreksessa17.3 km
(9 reviews)
4 recurring guests
Last active yesterday
"9-kuinen pentukoira Rudi on ollut jo pari kertaa Tiialla päivähoidossa ja viihtynyt oikein hyvin! Tiia on lempeä, huolellinen ja aktiivinen hoitaja, juuri sopiva ihmisiä rakastavalle koiralle. Seuraava hoitopäivä jo varattu!"
SarianneS
Review by Sarianne
from
€15
/day
JooelJ

8. Jooel

13.3 km - Tampere
from
€23
/day
43 reviews
11
recurring guests

Kissan tai koiran hoitoa kokemuksella Tampereen keskustassa

Last contacted 9 days ago
Last active yesterday
JooelJ

8. Jooel

Kissan tai koiran hoitoa kokemuksella Tampereen keskustassa13.3 km - Tampere
(43 reviews)
11 recurring guests
Last contacted 9 days ago
Last active yesterday
"Ystävällinen ja erinomainen koiran hoito"
TuijaT
Review by Tuija
from
€23
/day
InariI

9. Inari

16.9 km
from
€20
/day
7 reviews
2
recurring guests

Luotettava ja joustava koiranhoitaja

Last booked 3 days ago
Last contacted 6 days ago
InariI

9. Inari

Luotettava ja joustava koiranhoitaja16.9 km
(7 reviews)
2 recurring guests
Last booked 3 days ago
Last contacted 6 days ago
"nopealla aikataululla onnistui varaus ja koira nautti selkeästi!"
MatildaM
Review by Matilda
from
€20
/day
IidaI

10. Iida

14.8 km
from
€20
/day
16 reviews
7
recurring guests

Rauhallista ja osaavaa hoitoa parhaalle ystävällesi

Calendar recently updated
Last booked 7 days ago
IidaI

10. Iida

Rauhallista ja osaavaa hoitoa parhaalle ystävällesi 14.8 km
(16 reviews)
7 recurring guests
Calendar recently updated
Last booked 7 days ago
"Pennullamme on hieman enemmän energiaa ja leikkisyyttä, mutta kaikki sujui erinomaisesti. Pentu oli innokkaasti tulossa seuraavaan hoitokertaan, ja myös toinen koiramme, joka kävi ainoastaan tervehtimässä Iidaa, oli iloinen saamistaan rapsutuksista ja huomiosta. Suuret kiitokset!"
EmmiE
Review by Emmi
from
€20
/day
RiinaR

11. Riina

8.8 km
from
€18
/day
18 reviews
4
recurring guests

Rakastavaa hoitoa parhaalle ystävällesi🐶

Calendar recently updated
Last booked 5 days ago
RiinaR

11. Riina

Rakastavaa hoitoa parhaalle ystävällesi🐶8.8 km
(18 reviews)
4 recurring guests
Calendar recently updated
Last booked 5 days ago
"hienosti oli turrit pärjännyt, ja pikaisella aikataululla onnistu hoitopaikka 👍🏻 "
SamiS
Review by Sami
from
€18
/day
RiinaR

12. Riina

16.7 km
from
€15
/day
New sitter
1 review

Last booked 14 days ago
Last contacted 2 days ago
RiinaR

12. Riina

New sitter
16.7 km
(1 review)
Last booked 14 days ago
Last contacted 2 days ago
from
€15
/day
IisaI

13. Iisa

16.3 km - Tampere
from
€15
/day
New sitter
1 review

Luotettavaa kotihoitoa ja ulkoilutusta lemmikillesi

Last booked 4 days ago
Last contacted 2 days ago
IisaI

13. Iisa

New sitter
Luotettavaa kotihoitoa ja ulkoilutusta lemmikillesi16.3 km - Tampere
(1 review)
Last booked 4 days ago
Last contacted 2 days ago
"Kuismalla on ollut Iisan luona hyvät oltavat ja olemme olleet todella tyytyväisiä."
KaroliinaK
Review by Karoliina
from
€15
/day
LauraL

14. Laura

16.3 km
from
€25
/day
8 reviews
4
recurring guests

Lämminhenkistä eläinhoitoa Kalevassa!

Last active 2 days ago
Usually responds within few hours
LauraL

14. Laura

Lämminhenkistä eläinhoitoa Kalevassa!16.3 km
(8 reviews)
4 recurring guests
Last active 2 days ago
Usually responds within few hours
"Kaikki meni todella hyvin ja koira viihtyi 😊"
HannaH
Review by Hanna
from
€25
/day
SaraS

15. Sara

12 km
from
€20
/day
14 reviews
4
recurring guests

Lemmikin hoitoa lämmöllä ja rakkaudella

Last booked yesterday
Last contacted 2 days ago
SaraS

15. Sara

Lemmikin hoitoa lämmöllä ja rakkaudella12 km
(14 reviews)
4 recurring guests
Last booked yesterday
Last contacted 2 days ago
"Koiramme viihtyi hyvin, oli hyvässä hoidossa ☺️ Mielelläni vien uudestaan."
HannaH
Review by Hanna
from
€20
/day
DonyaD

16. Donya

18.9 km
from
€15
/day
12 reviews
3
recurring guests

Pet lover who enjoys being around animals

Calendar recently updated
Last active 3 days ago
DonyaD

16. Donya

Pet lover who enjoys being around animals18.9 km
(12 reviews)
3 recurring guests
Calendar recently updated
Last active 3 days ago
"My dog happily went to Donyas place again, showing she's enjoyed her multiple visits there. ♥️"
MatildaM
Review by Matilda
from
€15
/day
AstaA

17. Asta

13 km
from
€30
/day
88 reviews
30
recurring guests

välittävä ja luotettava eläinhoitaja✨

Last booked yesterday
Last contacted yesterday
AstaA

17. Asta

välittävä ja luotettava eläinhoitaja✨13 km
(88 reviews)
30 recurring guests
Last booked yesterday
Last contacted yesterday
"Kiitos jälleen hoidosta! Astalle voi jättää huolettomin mielin koiran hoitoon ja koira otetaan osaksi arkea :) Asiat on helppo sopia ja kaikki sujunut aina kaikin puolin hienosti."
TanjaT
Review by Tanja
from
€30
/day
JaninaJ

18. Janina

13.6 km
from
€19
/day
6 reviews
2
recurring guests

Kokenut hoitaja perheenjäsenellesi

Last active 6 days ago
Lives with 1 dog
JaninaJ

18. Janina

Kokenut hoitaja perheenjäsenellesi13.6 km
(6 reviews)
2 recurring guests
Last active 6 days ago
Lives with 1 dog
"Pennun hoito meni erinomaisesti. Meillä oli myös nouto ja tuonti, mikä toimi sovitusti ja loistavasti. Kiitos!"
EmmiE
Review by Emmi
from
€19
/day
OonaO

19. Oona

13.8 km - Tampere
from
€20
/day
3 reviews
2
recurring guests

Karvakaverille luotettava ja empaattinen hoitaja

Last booked 12 days ago
Last contacted 12 days ago
OonaO

19. Oona

Karvakaverille luotettava ja empaattinen hoitaja13.8 km - Tampere
(3 reviews)
2 recurring guests
Last booked 12 days ago
Last contacted 12 days ago
"Hienosti pipsa sai taas hoitoa Treen vierailulla! "
JaninaJ
Review by Janina
from
€20
/day
AinomariaA

20. Ainomaria

7.4 km - Tampere
from
€29
/day
2 reviews

Eläintenhoitajaopiskelijan ammattitaitoista apua💕

Calendar recently updated
Last booked 3 days ago
AinomariaA

20. Ainomaria

Eläintenhoitajaopiskelijan ammattitaitoista apua💕7.4 km - Tampere
(2 reviews)
Calendar recently updated
Last booked 3 days ago
"Aino oli super hyvä hoitaja rescue koiralleni ja koirani viihtyi hänen kanssaan. Hän oli tunnollinen ja otti pienetkin asiat huomioon 😊 tykkäsin myös siitä kuinka hän päivitteli kuvilla ja viesteillä kuulumisia niin pysyi kärryillä koko ajan miten sujuu hoidossa 😊 suosittelen ehdottomasti häntä muillekkin! Meillä jatkuu varmasti hoidot Ainon kanssa"
EeliE
Review by Eeli
from
€29
/day

Why dog day care ?

For pet parents, one of the hardest things about going to work each day is wondering what your dog will get up to while you are gone. At Pawshake, we understand that dogs need activity and interaction during the day, so why not book your dog with one of our trusted sitters in Nokia for a home day care service? You can drop your dog off at the sitter’s home on the way to work or organise with your local Nokia Pawshake sitter to pick up and drop off your dog for you.

Pet day care is a great way to keep your dog mentally and physically active during the day so that you can come home to a happy, relaxed dog. Pawshake’s home day care service is great for young dogs who need constant supervision: puppy daycare allows your pup to maintain a consistent routine, which is important during the toilet training process. It’s also a great option for dogs who need extra care and attention, or those who are extra active.

Our sitters who offer home day care and puppy daycare services are more adaptable than your average big day care centre. Numbers are kept small and some Pawshake sitters will only take in one dog at a time. This means they can work around your timing and any special requirements your dog may have. So, let your four-legged best friend enjoy their day with a fun and loving Nokia sitter who will shower them with love and dedicated attention. On top of that, you will also get photos and updates during the day so that you can follow your dog’s day care adventures!

Every day care booking also comes included with The Pawshake Guarantee, which includes veterinary coverage, customer service support 7 days a week and more.

Pet owners book doggy day care in Nokia on Pawshake. Over 1237 pet owners in Nokia have left a review, with an average of 4.98/5. All paid safely using Visa, Mastercard, American Express