1. Dog Boarding
  2. Nokia

Dog Boarding, Nokia

Overnight stay at the sitter's home

Service
Location
Dates
Price (EUR)
How many pets?
Small Dog0-8 kg
Medium Dog8-18 kg
Large Dog18-45 kg
Giant Dog+45 kg
CatAll
Small animalBird, rabbit, ferret, ...
Advanced Filters
ShanaliS

1. Shanali

18.8 km
from
€25
/night
12 reviews
3
recurring guests

Caring pet sitter

Last booked 7 days ago
Last contacted 7 days ago
ShanaliS

1. Shanali

Caring pet sitter18.8 km
(12 reviews)
3 recurring guests
Last booked 7 days ago
Last contacted 7 days ago
"Shanali is trustworthy and a really nice person. I saw how gently and confidently they took my cat in. Everything worked perfectly. Communication, arranging things and adjusting schedules. Her home is safe and there is nice balcony. Thank you Shanali! Kaikki sujui paremmin kuin hyvin Shanalin kanssa. Saimme lomailla ilman huolta lemmikistämme. Hän laittoi kuvia ja teki meille kaiken helpoksi ja vaivattomaksi aikataulujen suhteen. Iso suositus, jos etsii luotettavaa hoitajaa. Kiitos Shanali!"
TiinaT
Review by Tiina
from
€25
/night
OonaO

2. Oona

18.5 km
from
€30
/night
30 reviews
11
recurring guests

Omistautunut koiranhoitaja Lukonmäessä🐕🐈

Last active 5 days ago
Lives with 1 cat
OonaO

2. Oona

Omistautunut koiranhoitaja Lukonmäessä🐕🐈18.5 km
(30 reviews)
11 recurring guests
Last active 5 days ago
Lives with 1 cat
"Oona looked after our two pensioner dogs for 16 nights. Oona and her husband are a responsible couple who understand the responsibility of caring for pets. I had no hesitation in giving my dogs to them, and both dogs were in great condition when I returned (in fact, one wanted to stay) - and their cat was still alive too :) I can fully recommend Oona's pet sitting services."
StephenS
Review by Stephen
from
€30
/night
MilaM

3. Mila

19.3 km
from
€20
/night
1 review

Calendar recently updated
Last active yesterday
MilaM

3. Mila

19.3 km
(1 review)
Calendar recently updated
Last active yesterday
"Kommunikointi oli helppoa ja ehdottomasti voisin viedä lilun uudestaan hänelle ."
ElisaE
Review by Elisa
from
€20
/night
HelenaH

4. Helena

14.5 km
from
€40
/night
45 reviews
12
recurring guests

Koulutettu hoitaja Tampereen keskustassa

Last contacted 7 days ago
Last active yesterday
HelenaH

4. Helena

Koulutettu hoitaja Tampereen keskustassa14.5 km
(45 reviews)
12 recurring guests
Last contacted 7 days ago
Last active yesterday
"Toivo sai parasta mahdollista hoitoa matkamme ajan Helenalta ja varmasti tuomme koiran hoitoon uudelleenkin. Luotettavaa hoitoa suurella 🐶sydämellä!"
KatiK
Review by Kati
from
€40
/night
Iida-MariaI

5. Iida-Maria

13.9 km
from
€35
/night
5 reviews

Karvakuonot HOI!

Last booked 13 days ago
Last active 2 days ago
Iida-MariaI

5. Iida-Maria

Karvakuonot HOI!13.9 km
(5 reviews)
Last booked 13 days ago
Last active 2 days ago
""Erityislapset" kiittää hyvästä hoidosta 🥰"
HeidiH
Review by Heidi
from
€35
/night
LauraL

6. Laura

16.3 km
from
€35
/night
8 reviews
4
recurring guests

Lämminhenkistä eläinhoitoa Kalevassa!

Last active 2 days ago
Usually responds within few hours
LauraL

6. Laura

Lämminhenkistä eläinhoitoa Kalevassa!16.3 km
(8 reviews)
4 recurring guests
Last active 2 days ago
Usually responds within few hours
"Olimme tyytyväisiä koiramme hyvään yön yli hoitoon. Kaikki sujui hyvin ja vaivattomasti. "
KaisaK
Review by Kaisa
from
€35
/night
TiiaT

7. Tiia

16.8 km
from
€35
/night
80 reviews
30
recurring guests

Liikuntaa ja eläinrakkautta

Calendar recently updated
Last contacted 9 days ago
TiiaT

7. Tiia

Liikuntaa ja eläinrakkautta16.8 km
(80 reviews)
30 recurring guests
Calendar recently updated
Last contacted 9 days ago
"Tiia was very kind and careful with dog. She definitely has rich experience for communication with dogs and knows what they need. I got back tired and happy dog - the best condition of her :)"
DmitryD
Review by Dmitry
from
€35
/night
AuroraA

8. Aurora

10.2 km - Tampere
from
€50
/night
25 reviews
12
recurring guests

Kokenut, luotettava ja vastuullinen lemmikinhoitaja

Last active 5 days ago
Lives with 2 dogs
AuroraA

8. Aurora

Kokenut, luotettava ja vastuullinen lemmikinhoitaja10.2 km - Tampere
(25 reviews)
12 recurring guests
Last active 5 days ago
Lives with 2 dogs
"Auroralla on taito päästä aran koiran suosikkilistalle. Saimme päivittäin tietoa koiramme kuulumisista viestitse ja kuvin. Aurora selvästi itse viihtyy koirien kanssa ja se näkyy koiran luottamuksena häneen. "
TiinaT
Review by Tiina
from
€50
/night
EerikaE

9. Eerika

15.4 km
from
€45
/night
19 reviews
8
recurring guests

Turvallinen ja eläinrakas hoitopaikka Tampereella❤️

Calendar recently updated
Last booked 9 days ago
EerikaE

9. Eerika

Turvallinen ja eläinrakas hoitopaikka Tampereella❤️15.4 km
(19 reviews)
8 recurring guests
Calendar recently updated
Last booked 9 days ago
"Eerika ja Mikael hoitivat vilkkaan bordercollien omistautuneesti, luotettavasti ja niin, että uskon koiralla olleen parempi loma kuin itselläni! Oli rauhallista olla omilla menoilla, kun kuulumisia tuli kysymättä ja kommunikointi oli muutenkin vaivatonta sekä luottamusta herättävää. Tästä hoitopaikasta näkyi, että aidosti nauttivat koiran seurasta ja pyrkivät tarjoamaan sen tarpeen mukaisen ympäristön ja virikkeet. Kerrostalo ei ollut este aktiiviselle toiminnalle koiran kanssa. Voin vain suositella ja veisin koska tahansa uudelleen. "
RiikkaR
Review by Riikka
from
€45
/night
ParamiP

10. Parami

17.8 km
from
€25
/night
3 reviews
1
recurring guest

Your Pet’s Second Best Friend!

Last active 2 days ago
ParamiP

10. Parami

Your Pet’s Second Best Friend!17.8 km
(3 reviews)
1 recurring guest
Last active 2 days ago
"Very pleased with the way Parami and her husband took care of my dog. Dog loving couple. The dog clearly had a great time with them. Good communication and I was even allowed to fetch my dog after midnight. "
AlbertA
Review by Albert
from
€25
/night
EllenE

11. Ellen

11.4 km
from
€45
/night
83 reviews
24
recurring guests

Eläinrakas Koripalloilija

Usually responds within one hour
EllenE

11. Ellen

Eläinrakas Koripalloilija11.4 km
(83 reviews)
24 recurring guests
Usually responds within one hour
"Lämmin suositus Ellenille 💕 hän on todellinen helmi eläintenhoitajana. Hän ymmärtää niiden kieltä 😍 Saimme lomamatkan aikana päivittäin kuvia koirastamme ja kissastamme, pysyimme perillä heidän touhuistaan. Eläimetkin olivat lomalla 😊 Varasimme saman tien uuden hoitojakson seuraavan reissun ajaksi. "
PirjoP
Review by Pirjo
from
€45
/night
EssiE

12. Essi

12 km
from
€60
/night

Asiantuntevaa hoitoa aktiivisessa kodissa🩷

Last booked 8 days ago
Last contacted 8 days ago
EssiE

12. Essi

Asiantuntevaa hoitoa aktiivisessa kodissa🩷12 km
Last booked 8 days ago
Last contacted 8 days ago
from
€60
/night
ReettaR

13. Reetta

11.9 km
from
€35
/night

Luotettavaa hoitoa karvaiselle perheenjäsenellesi

Last active 2 days ago
ReettaR

13. Reetta

Luotettavaa hoitoa karvaiselle perheenjäsenellesi11.9 km
Last active 2 days ago
from
€35
/night
JennyJ

14. Jenny

12.5 km - Tampere
from
€40
/night
4 reviews
1
recurring guest

Koirallesi aitoa huomiota sekä hoitoa tampereella❤️

Last booked 4 days ago
Last contacted 4 days ago
JennyJ

14. Jenny

Koirallesi aitoa huomiota sekä hoitoa tampereella❤️12.5 km - Tampere
(4 reviews)
1 recurring guest
Last booked 4 days ago
Last contacted 4 days ago
from
€40
/night
IlonaI

15. Ilona

15.7 km
from
€80
/night

Kokenut ja vastuullinen lemmikinhoitaja lemmikkisi parhaaksi

Lives with 1 dog
Lives with Labradorinnoutaja Maila
IlonaI

15. Ilona

Kokenut ja vastuullinen lemmikinhoitaja lemmikkisi parhaaksi15.7 km
Lives with 1 dog
Lives with Labradorinnoutaja Maila
from
€80
/night
NinaN

16. Nina

13.4 km
from
€25
/night
3 reviews
2
recurring guests

Kodinomaista koiranhoitoa Tampereella 🏡❤️

Last booked 4 days ago
Last contacted 2 days ago
NinaN

16. Nina

Kodinomaista koiranhoitoa Tampereella 🏡❤️13.4 km
(3 reviews)
2 recurring guests
Last booked 4 days ago
Last contacted 2 days ago
"Kaikki meni oikein kivasti!😆"
JimiJ
Review by Jimi
from
€25
/night
TaruT

17. Taru

17.7 km
from
€30
/night
14 reviews
6
recurring guests

Eläinrakasta ja liikunnallista koiranhoitoa Tampereella

Calendar recently updated
Last active 3 days ago
TaruT

17. Taru

Eläinrakasta ja liikunnallista koiranhoitoa Tampereella17.7 km
(14 reviews)
6 recurring guests
Calendar recently updated
Last active 3 days ago
"Taru is a friendly, responsible, and careful pet sitter. She took great care of my dog and he had a wonderful time with her and her boyfriend. I will definitely ask her to pet sit again."
DmitriiD
Review by Dmitrii
from
€30
/night
KristiinaK

18. Kristiina

13.5 km
from
€45
/night
94 reviews
40
recurring guests

Hakusessa uusia karvakavereita

Last contacted 5 days ago
Last active 2 days ago
KristiinaK

18. Kristiina

Hakusessa uusia karvakavereita13.5 km
(94 reviews)
40 recurring guests
Last contacted 5 days ago
Last active 2 days ago
"Kristiinan kanssa oli helppo sopia lemmikkimme hoidosta. Hän otti ihanasti huomioon koiran tavat ja oli helppo jättää koira Kristiinan luo. Ihanaa huolenpitoa ja loistavaa hoitoa! "
Eva-MariaE
Review by Eva-Maria
from
€45
/night
KaroliinaK

19. Karoliina

16.3 km
from
€25
/night
6 reviews
2
recurring guests

Lemmikin hoitoa rakkaudella, luottamuksella ja kokemuksella

Last contacted 3 days ago
Last active 3 days ago
KaroliinaK

19. Karoliina

Lemmikin hoitoa rakkaudella, luottamuksella ja kokemuksella16.3 km
(6 reviews)
2 recurring guests
Last contacted 3 days ago
Last active 3 days ago
"Bruno oli viikonlopun hoidossa, ja kokonaisuus toimi erinomaisesti alusta loppuun. Hänet ruokittiin ja lenkitettiin täsmälleen sovitusti, ja kaikesta huokui huolellisuus sekä aito välittäminen. Sain koko ajan ajantasaista tietoa kuulumisista, ja kommunikaatio oli sujuvaa sekä vaivatonta. Kyseessä on varma ja turvallinen hoitopaikka, johon voin jatkossakin jättää Brunon hyvillä mielin."
SamiS
Review by Sami
from
€25
/night
IidaI

20. Iida

14.8 km
from
€28
/night
16 reviews
7
recurring guests

Rauhallista ja osaavaa hoitoa parhaalle ystävällesi

Calendar recently updated
Last booked 7 days ago
IidaI

20. Iida

Rauhallista ja osaavaa hoitoa parhaalle ystävällesi 14.8 km
(16 reviews)
7 recurring guests
Calendar recently updated
Last booked 7 days ago
"Iida on luotettava ja tunnollinen lemmikin hoitaja. Sain jättää kissani hyvillä mielin lomani ajaksi hänelle turvalliseen hoitoon. Kiitos Iida <3 Suosittelen kaikille!"
TiinaT
Review by Tiina
from
€28
/night