1. Doggy Day Care
  2. Turku

Doggy Day Care, Turku

Daytime care for your dog at the sitter's home

Service
Location
Dates
Price (EUR)
How many pets?
Small Dog0-8 kg
Medium Dog8-18 kg
Large Dog18-45 kg
Giant Dog+45 kg
CatAll
Small animalBird, rabbit, ferret, ...
Advanced Filters
LindaL

1. Linda

1.5 km
from
€20
/day
20 reviews
7
recurring guests

Eläinten lomakoti🧡

Last active 4 days ago
LindaL

1. Linda

Eläinten lomakoti🧡1.5 km
(20 reviews)
7 recurring guests
Last active 4 days ago
"Tälläkin kertaa hakiessa vastassa oli iloinen koira. Kiitos, Linda hoidosta! "
KatariinaK
Review by Katariina
from
€20
/day
ViiviV

2. Viivi

0.8 km
from
€15
/day
5 reviews

Turvallinen ja rakastava hoitopaikka lemmikillesi💗

Calendar recently updated
Last active yesterday
ViiviV

2. Viivi

Turvallinen ja rakastava hoitopaikka lemmikillesi💗0.8 km
(5 reviews)
Calendar recently updated
Last active yesterday
"Kaikki sujui oikein mallikkaasti!"
PauliinaP
Review by Pauliina
from
€15
/day
TanjaT

3. Tanja

0.5 km
from
€30
/day
33 reviews
9
recurring guests

Kaksi syliä ♥️ ♥️

Calendar recently updated
Last booked 3 days ago
TanjaT

3. Tanja

Kaksi syliä ♥️ ♥️0.5 km
(33 reviews)
9 recurring guests
Calendar recently updated
Last booked 3 days ago
"Koiran hoitopäivä Tanjalla sujui hienosti ja mutkattomasti. Hieman eroahdistunut koirakin rentoutui päivän aikana ja eliminaatiodieetin vuoksi haasteellinen ruokavalio hoitui ongelmitta. Yhteydenpito oli joustavaa ja kaikki sujui sovitusti. Tanja on osaava ja tunnollinen koiranhoitaja. Lämpimät suosittelut ja kiitokset! "
KatriK
Review by Katri
from
€30
/day
AinoA

4. Aino

7.5 km
from
€25
/day
67 reviews
24
recurring guests

Reippaat Paimentajat

Last active 2 days ago
Lives with 3 dogs
AinoA

4. Aino

Reippaat Paimentajat7.5 km
(67 reviews)
24 recurring guests
Last active 2 days ago
Lives with 3 dogs
"Aivan ihana ja aktiivinen hoitopaikka😊"
SiinaS
Review by Siina
from
€25
/day
HeiniH

5. Heini

4.4 km
from
€50
/day
30 reviews
14
recurring guests

Turvallista hoitoa & positiivista koulutusta Turun alueella

Calendar recently updated
Last booked 13 days ago
HeiniH

5. Heini

Turvallista hoitoa & positiivista koulutusta Turun alueella4.4 km
(30 reviews)
14 recurring guests
Calendar recently updated
Last booked 13 days ago
"Heini is a very warm-hearted, experienced and professionell dog sitter. We honestly could not imagine anyone better for our dog. Our dog felt clearly very at ease, even though if it was his first time with a dog sitter. She took care of him in a beautiful surrounding. I would have happily stayed there myself! "
TuuliaT
Review by Tuulia
from
€50
/day
AinoA

6. Aino

2.4 km
from
€25
/day
25 reviews
9
recurring guests

Luotettava ja reipas lemmikinhoitaja

Calendar recently updated
Last booked 10 days ago
AinoA

6. Aino

Luotettava ja reipas lemmikinhoitaja2.4 km
(25 reviews)
9 recurring guests
Calendar recently updated
Last booked 10 days ago
"Meidän eroahdistuksesta kärsivä 9kk terrieri rauhoittui Ainon kanssa paljon paremmin kuin tuttujen sukulaisten hoidossa. Normaalisti koiramme ulvoo ikävää eikä todellakaan leiki tai syö, mutta Ainon kanssa nämäkin onnistui jo lyhyessä ajassa. Saimme tilannepäivityksiä ja kuvia pitkin päivää, mikä helpotti meidänkin oloamme. Olemme todella kiitollisia Ainolle hoitopäivästä ja aiomme ehdottomasti pyytää häneltä koiranhoitoa myös jatkossa!"
AnnabellaA
Review by Annabella
from
€25
/day
AuroraA

7. Aurora

0.9 km - Turku
from
€40
/day
7 reviews
1
recurring guest

Eläinrakas hoitaja tarjolla!

Last active 13 days ago
Usually responds within one day
AuroraA

7. Aurora

Eläinrakas hoitaja tarjolla!0.9 km - Turku
(7 reviews)
1 recurring guest
Last active 13 days ago
Usually responds within one day
"Kiitos hyvästä hoidosta Auroralle 🪷 Aurora oli ihana päivähoitaja meidän Onnille ja Urholle. Näki, että hän on ollut paljon koirien kanssa, kun hän jo ovella otti tottuneesti vastaan härveltävän kaksikon. Kumpikin koirani meni mielellään sisälle ja jäikin mukisematta. Mukavat, tilavat, aurinkoiset huoneet koirienkin olla. Pojat olivat myös rauhoittuneet ja nukkuneet hyvin hoitopäivän aikana. Lähellä on paljon mukavia kävelyreittejä, eikä Auroran todellakaan tarvitse lenkittää koiria esimerkiksi bussiliikenteen seassa. Pois hakiessa vastaani tuli kaksi erittäin tyytyväistä, puhdasta ja terhakkaa pikkupoika 🐾🐾 "
EijaE
Review by Eija
from
€40
/day
MariaM

8. Maria

1.1 km
from
€20
/day
19 reviews
8
recurring guests

Paljon rapsutuksia Kupittaalta🐾

Calendar recently updated
Last contacted 4 days ago
MariaM

8. Maria

Paljon rapsutuksia Kupittaalta🐾1.1 km
(19 reviews)
8 recurring guests
Calendar recently updated
Last contacted 4 days ago
"Luotettava hoitopaikka, jonne koira menee mielellään ja palaa iloisen ja tyytyväisen oloisena kotiin hoidon jälkeen 🥰"
Roosa-NelliinaR
Review by Roosa-Nelliina
from
€20
/day
AadaA

9. Aada

1.6 km
from
€15
/day
New sitter

Luotettava ja eläinrakas hoitaja Turussa 🐶🤍

Last booked 3 days ago
Last contacted 3 days ago
AadaA

9. Aada

New sitter
Luotettava ja eläinrakas hoitaja Turussa 🐶🤍1.6 km
Last booked 3 days ago
Last contacted 3 days ago
from
€15
/day
TamaraT

10. Tamara

4.7 km
from
€15
/day
6 reviews
2
recurring guests

Luotettavaa ja kodinomaista lemmikinhoitoa 🐾

Last booked 12 days ago
Last contacted 8 days ago
TamaraT

10. Tamara

Luotettavaa ja kodinomaista lemmikinhoitoa 🐾4.7 km
(6 reviews)
2 recurring guests
Last booked 12 days ago
Last contacted 8 days ago
from
€15
/day
ClaudiaC

11. Claudia

1.1 km
from
€15
/day

Kokenut karvaisten ja limaisten eläinten hoitaja turussa

ClaudiaC

11. Claudia

Kokenut karvaisten ja limaisten eläinten hoitaja turussa1.1 km
from
€15
/day
AstriA

12. Astri

0.8 km
from
€20
/day

Turvallinen, hauska ja rakastava oleskelu on luvassa!

AstriA

12. Astri

Turvallinen, hauska ja rakastava oleskelu on luvassa!0.8 km
from
€20
/day
KianaK

13. Kiana

0.6 km - Turku
from
€17
/day
5 reviews
2
recurring guests

Koiran hoitoa rakkaudella ja rapsutuksilla❤️

Last booked 8 days ago
Last active 8 days ago
KianaK

13. Kiana

Koiran hoitoa rakkaudella ja rapsutuksilla❤️0.6 km - Turku
(5 reviews)
2 recurring guests
Last booked 8 days ago
Last active 8 days ago
"Kiana hoiti erinomaisesti 3 kuukautta vanhaa innokasta koiranpentua. Kotiin palasi iloinen ja hyvinvoiva pentu 😊"
TaraT
Review by Tara
from
€17
/day
PiaP

14. Pia

9.1 km
from
€30
/day
6 reviews
1
recurring guest

Ihanaa peltojen keskellä oloa

Last contacted 5 days ago
Last active 3 days ago
PiaP

14. Pia

Ihanaa peltojen keskellä oloa9.1 km
(6 reviews)
1 recurring guest
Last contacted 5 days ago
Last active 3 days ago
from
€30
/day
MarianneM

15. Marianne

3.3 km
from
€15
/day
26 reviews
10
recurring guests

Kissoille hyvää hoitoa

Last active 10 days ago
Usually responds within one hour
MarianneM

15. Marianne

Kissoille hyvää hoitoa 3.3 km
(26 reviews)
10 recurring guests
Last active 10 days ago
Usually responds within one hour
from
€15
/day
OutiO

16. Outi

8.1 km
from
€15
/day
13 reviews
5
recurring guests

Hovirinnan lemmikkihoito

Calendar recently updated
Last booked 13 days ago
OutiO

16. Outi

Hovirinnan lemmikkihoito8.1 km
(13 reviews)
5 recurring guests
Calendar recently updated
Last booked 13 days ago
"Outi on luotettava, vastaa viesteihin heti. Lähettää kuvia ja kertoo miten hoito on sujunut ja mitä on tehnyt koirien kanssa. "
SariS
Review by Sari
from
€15
/day
LinneaL

17. Linnea

2.1 km
from
€16
/day
2 reviews

Iloista, luotettavaa ja osaavaa hoitoa lemmikillesi!

Lives with 1 cat
Usually responds within few hours
LinneaL

17. Linnea

Iloista, luotettavaa ja osaavaa hoitoa lemmikillesi!2.1 km
(2 reviews)
Lives with 1 cat
Usually responds within few hours
"Aivan mahtavaa hoitoaja ystävällisesti jousti meidän aikataulujen mukaan"
JenniJ
Review by Jenni
from
€16
/day
Anne-MariaA

18. Anne-Maria

3.7 km - Turku
from
€30
/day
12 reviews
4
recurring guests

Luotettavaa lemmikinhoitoa

Last booked 13 days ago
Last contacted 13 days ago
Anne-MariaA

18. Anne-Maria

Luotettavaa lemmikinhoitoa 3.7 km - Turku
(12 reviews)
4 recurring guests
Last booked 13 days ago
Last contacted 13 days ago
"Erittäin ystävällinen, luotettava, taitava ”koirakuiskaaja” - hoitopäivän aikana meidän koiruli tutustui kissakaveriin, mikä oli jo melkoinen saavutus sinänsä! ;) :D Välitön ja aito halu hoitaa ja huolehtia lemmikistä. Vahvin mahdollinen suositus!"
PetriP
Review by Petri
from
€30
/day
LenaL

19. Lena

2.5 km
from
€20
/day
2 reviews

Luotettavaa lemmikinhoitoa 🐶🐱

Lives with 1 dog
Lives with Pinsher Milo
LenaL

19. Lena

Luotettavaa lemmikinhoitoa 🐶🐱2.5 km
(2 reviews)
Lives with 1 dog
Lives with Pinsher Milo
from
€20
/day
Kaisa-MaijaK

20. Kaisa-Maija

2.4 km
from
€40
/day
10 reviews
4
recurring guests

Rapsutuksia, raksuja ja reippailua

Kaisa-MaijaK

20. Kaisa-Maija

Rapsutuksia, raksuja ja reippailua2.4 km
(10 reviews)
4 recurring guests
"Kaikki sujui taas hienosti. Ihanaa nähdä että koirakin oli nauttinut päivästä."
JariJ
Review by Jari
from
€40
/day