1. Dog Walking
  2. Leppävaara

Dog Walking, Leppävaara

An experienced dog walker will pick up your dog from your home for a 30 min walk

Service
Location
Dates
Price (EUR)
How many pets?
Small Dog0-8 kg
Medium Dog8-18 kg
Large Dog18-45 kg
Giant Dog+45 kg
CatAll
Small animalBird, rabbit, ferret, ...
Advanced Filters
KatriinaK

1. Katriina

3.7 km
from
€8
/walk
New sitter

Luotettava eläinhoitaja❤️

Calendar recently updated
Last contacted yesterday
KatriinaK

1. Katriina

New sitter
Luotettava eläinhoitaja❤️3.7 km
Calendar recently updated
Last contacted yesterday
from
€8
/walk
LiisaL

2. Liisa

1.7 km
from
€8
/walk
8 reviews
4
recurring guests

Aktiivinen, kokenut suurten ja haastavien koirien kanssa.

Last booked 11 days ago
Last contacted 13 days ago
LiisaL

2. Liisa

Aktiivinen, kokenut suurten ja haastavien koirien kanssa.1.7 km
(8 reviews)
4 recurring guests
Last booked 11 days ago
Last contacted 13 days ago
"Liisa oli erinomainen koirani lenkittäjä, luottamus syntyi heti ensitapaamisella. Hän oli mukava, lämmin, luotettava ja osaava. Liisa lähetti minulle aina ulkoiluttaessa koiraani ainakin yhden tai parikin valokuvaa ja lopuksi aina tilannetiedot viestillä. Olen enemmän kuin tyytyväinen. Tulen ehdottomasti pyytämään/varaamaan Liisan toistekin pitämään huolta rakkaasta lemmikistäni."
EevaE
Review by Eeva
from
€8
/walk
You and your pet are in safe hands when you book and pay on Pawshake.
KylaK

3. Kyla

0.3 km
from
€10
/walk
New sitter

Your pets new best friend!

Calendar recently updated
Last active yesterday
KylaK

3. Kyla

New sitter
Your pets new best friend!0.3 km
Calendar recently updated
Last active yesterday
from
€10
/walk
SonjaS

4. Sonja

4.7 km
from
€20
/walk
44 reviews
20
recurring guests

Reipasta hoitoa rakkaille karvatovereillesi! 🐶🐱🐰

Last booked yesterday
Last contacted 2 days ago
SonjaS

4. Sonja

Reipasta hoitoa rakkaille karvatovereillesi! 🐶🐱🐰 4.7 km
(44 reviews)
20 recurring guests
Last booked yesterday
Last contacted 2 days ago
"Ensimmäinen ulkoilutus meni todella hyvä. Sonja antoi kattavan raportin ja kuunteli toiveita täydellisesti. Lenkillä edettiin aran koiran ehdoilla."
PinjaP
Review by Pinja
from
€20
/walk
LauraL

5. Laura

4.6 km
from
€8
/walk
2 reviews
3
recurring guests

Ulkoilutus ja kotikäynnit lemmikkisi tarpeita kuunnellen

Calendar recently updated
Last booked 4 days ago
LauraL

5. Laura

Ulkoilutus ja kotikäynnit lemmikkisi tarpeita kuunnellen4.6 km
(2 reviews)
3 recurring guests
Calendar recently updated
Last booked 4 days ago
from
€8
/walk
LarissaL

6. Larissa

2.2 km
from
€10
/walk
New sitter

Eläinrakas koiranhoitaja Espoossa (omakotitalo)

Last contacted 9 days ago
Last active 3 days ago
LarissaL

6. Larissa

New sitter
Eläinrakas koiranhoitaja Espoossa (omakotitalo)2.2 km
Last contacted 9 days ago
Last active 3 days ago
from
€10
/walk
EmiliaE

7. Emilia

3.3 km
from
€15
/walk
15 reviews
5
recurring guests

Tarjoan ensisijaisesti lenkitysapua!

Last active 10 days ago
Lives with 1 cat
EmiliaE

7. Emilia

Tarjoan ensisijaisesti lenkitysapua!3.3 km
(15 reviews)
5 recurring guests
Last active 10 days ago
Lives with 1 cat
"Kaikki sujui mainiosti! Emilia on luotettava ja osaava koiranhoitaja, ulkoilutukset ja myös lääkkeenanto sujuivat erinomaisesti. 😊"
ElinaE
Review by Elina
from
€15
/walk
Rakin AbsarR

8. Rakin Absar

0.8 km
from
€10
/walk
New sitter

Caring, Reliable Pet Sitter in Helsinki 🐾

Rakin AbsarR

8. Rakin Absar

New sitter
Caring, Reliable Pet Sitter in Helsinki 🐾0.8 km
from
€10
/walk
TatianaT

9. Tatiana

4.5 km
from
€8
/walk
New sitter
1 review

Loving /experienced Pet Sitter and Active Park Walks

Last booked 13 days ago
Last contacted 13 days ago
TatianaT

9. Tatiana

New sitter
Loving /experienced Pet Sitter and Active Park Walks 4.5 km
(1 review)
Last booked 13 days ago
Last contacted 13 days ago
from
€8
/walk
Hanna MariaH

10. Hanna Maria

5.1 km
from
€15
/walk
2 reviews
1
recurring guest

Luotettavaa ulkoiluseuraa koirallesi Munkinseudulla

Last booked 5 days ago
Last contacted yesterday
Hanna MariaH

10. Hanna Maria

Luotettavaa ulkoiluseuraa koirallesi Munkinseudulla5.1 km
(2 reviews)
1 recurring guest
Last booked 5 days ago
Last contacted yesterday
"Kiitos Maria, kun autoit minua niin lyhyellä varoitusajalla ja käytit koiraani lenkillä matkani ajan. Koirani asui ikääntyvän äitini luona palvelutalossa ja Maria kävi lenkittämässä Elvistä päivittäin. Kommunikaatio oli sujuvaa ja Maria on todella luotettava. Suosittelen lämpimästi!"
MaijuM
Review by Maiju
from
€15
/walk
AyaA

11. Aya

1.4 km
from
€15
/walk
4 reviews

Haven for cats, dogs, birds and plants 🌸🌈✨

Last active yesterday
Lives with 1 dog, 1 cat
AyaA

11. Aya

Haven for cats, dogs, birds and plants 🌸🌈✨1.4 km
(4 reviews)
Last active yesterday
Lives with 1 dog, 1 cat
"All went well and I always got a cool raport after each walk :) "
AlpoA
Review by Alpo
from
€15
/walk
MilaM

12. Mila

4.4 km
from
€10
/walk
6 reviews
3
recurring guests

Luotettavia & lempeitä lenkkejä Lauttasaaressa

Lives with 2 cats
Usually responds within few hours
MilaM

12. Mila

Luotettavia & lempeitä lenkkejä Lauttasaaressa4.4 km
(6 reviews)
3 recurring guests
Lives with 2 cats
Usually responds within few hours
"Kommunikointi ja koiran lenkitys sujui täsmällisesti ja itseni kannalta vaivatta. Tyytyväinen koira. Iso suositus!"
JohannaJ
Review by Johanna
from
€10
/walk
MeriM

13. Meri

3.1 km
from
€16
/walk
10 reviews
2
recurring guests

Experienced pet sitter(Espoo) Kokenut koiranhoitaja Espoossa

Last booked 3 days ago
Last contacted 3 days ago
MeriM

13. Meri

Experienced pet sitter(Espoo) Kokenut koiranhoitaja Espoossa3.1 km
(10 reviews)
2 recurring guests
Last booked 3 days ago
Last contacted 3 days ago
"Meri ulkoilutti ja hoiti kahta koiraamme myös yön yli. Kaikki sujui hyvin ja joustavasti. Tyytyväiset koirat tuli kotiin."
MariM
Review by Mari
from
€16
/walk
MaarjaM

14. Maarja

0.3 km
from
€10
/walk
7 reviews
3
recurring guests

Ennakkoluulotonta hoitoa Kannelmäki-Pasila-Arabia akselilla

Last active 11 days ago
Lives with 1 cat
MaarjaM

14. Maarja

Ennakkoluulotonta hoitoa Kannelmäki-Pasila-Arabia akselilla0.3 km
(7 reviews)
3 recurring guests
Last active 11 days ago
Lives with 1 cat
"Akitani ja kissani ihastuivat Maarjaan heti tutustuminkäynnillä ja vaikuttivat viihtyneen oikein hyvin hänen kanssa lomareissun ajan. Oli ihana lähteä luottavaisin mielin reissuun tietäen, että eläinkaksikolla on hyvät oltavat Maarjan hoidossa sillä aikaa. Kuvia ja tilannepäivityksiä tuli kotoa säännöllisesti."
HeidiH
Review by Heidi
from
€10
/walk
NitaN

15. Nita

4.6 km
from
€13
/walk
1 review
1
recurring guest

Luotettava lemmikki/talovahti luonasi

Lives with 1 cat
Usually responds within few hours
NitaN

15. Nita

Luotettava lemmikki/talovahti luonasi 4.6 km
(1 review)
1 recurring guest
Lives with 1 cat
Usually responds within few hours
"Nita on erittäin mukava, rauhallinen, ystävällinen, luotettava ja lämminhenkinen hoitaja. Hän ottaa lemmikin toiveet ja luonteen huomioon ja omistajankin on helppo ja mukava asioida hänen kanssaan. Suosittelen erittäin lämpimästi Nitaa lemmikkinne hoitajaksi! "
NinaN
Review by Nina
from
€13
/walk
LunaL

16. Luna

4.5 km
from
€8
/walk
10 reviews
5
recurring guests

lemmikki hoitaja 10v kokemuksella🩷

Last contacted 8 days ago
Last active 5 days ago
LunaL

16. Luna

lemmikki hoitaja 10v kokemuksella🩷4.5 km
(10 reviews)
5 recurring guests
Last contacted 8 days ago
Last active 5 days ago
"Luna piti erittäin hyvää huolta Pimusta, kommunikointi oli myös hyvää! Lämmin suositus!"
JohannaJ
Review by Johanna
from
€8
/walk
MiraM

17. Mira

1.9 km
from
€13
/walk
35 reviews
19
recurring guests

Rakastavaa ja vastuullista hoitoa<3

Last booked yesterday
Last contacted yesterday
MiraM

17. Mira

Rakastavaa ja vastuullista hoitoa<31.9 km
(35 reviews)
19 recurring guests
Last booked yesterday
Last contacted yesterday
"Mira on tosi mukava ja luotettava koiranhoitaja. Ulkoilutukset sujuivat sovitusti, ja koirat tykkäsivät Mirasta. ilman muuta pyydämme häntä jatkossakin, kun tulee koiranhoitotarpeita. Kiitos Mira."
AnneA
Review by Anne
from
€13
/walk
AnniA

18. Anni

4.1 km
from
€15
/walk
22 reviews
7
recurring guests

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi

Last booked 2 days ago
Last contacted 3 days ago
AnniA

18. Anni

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi4.1 km
(22 reviews)
7 recurring guests
Last booked 2 days ago
Last contacted 3 days ago
"Koiran pidempi lenkki sujui hyvin ja Anni osasi käsitellä koiraa, joka suhtautui hieman epäilevästi uutta lenkittäjää kohtaan. "
NataliaN
Review by Natalia
from
€15
/walk
MatidaM

19. Matida

4 km
from
€17
/walk
8 reviews
2
recurring guests

Kielitaitoinen, tunnollinen, kokenut & joustava hoitaja!

Last contacted 3 days ago
Last active yesterday
MatidaM

19. Matida

Kielitaitoinen, tunnollinen, kokenut & joustava hoitaja!4 km
(8 reviews)
2 recurring guests
Last contacted 3 days ago
Last active yesterday
"We have a really anxious rescue dog that's afraid of people. Matida was incredibly patient and it was clear that she's experienced in understanding dog boundaries and giving them the time and space that they need. A reassurance for both dog and owner :D The communication was great and she was really accommodative. We will definitely be asking for Matida again. We can't recommend her enough."
AbigailA
Review by Abigail
from
€17
/walk
MineaM

20. Minea

5.5 km
from
€11
/walk
10 reviews
1
recurring guest

Luotettavaa ja sydämellistä hoitoa❤️

Calendar recently updated
Last active yesterday
MineaM

20. Minea

Luotettavaa ja sydämellistä hoitoa❤️5.5 km
(10 reviews)
1 recurring guest
Calendar recently updated
Last active yesterday
"Sujuva yhteistyö, lemmikkien hoito sujui sovitusti!"
VenlaV
Review by Venla
from
€11
/walk

Why dog walking ?

Sometimes life can get really busy and you might find yourself a little short on time to walk your dog. Luckily with Pawshake, it is really easy to connect with thousands of pet lovers and find a walker in Leppävaara who is available and waiting to help you out.

All of our walkers are vetted individually and every dog walker booking is covered by The Pawshake Guarantee so you can rest easy while they spend time with your dog. Additionally, your Pawshake walker will be from your local Leppävaara neighbourhood and their profile also includes reviews from other pet parents.

Having a dog walker visit during the day is an affordable and great way to break up the day and make your dog’s day more interesting. Some of our walkers walk multiple dogs at once so this service is a great way for your dog to socialise and meet other similar dogs. However, if your dog prefers to be walked alone, you can also find Leppävaara dog walkers who only walk one dog at a time. That way, the walks can be completely dedicated to what your dogs want – whether is a slow walk-and-sniff or a faster paced brisk walk around the block, our Pawshake dog walkers will be happy to oblige.

Pet owners book dog walking in Leppävaara on Pawshake. Over 4970 pet owners in Leppävaara have left a review, with an average of 4.97/5. All paid safely using Visa, Mastercard, American Express