1. Dog Walking
  2. Jyväskylä

Dog Walking, Jyväskylä

An experienced dog walker will pick up your dog from your home for a 30 min walk

Service
Location
Dates
Price (EUR)
How many pets?
Small Dog0-8 kg
Medium Dog8-18 kg
Large Dog18-45 kg
Giant Dog+45 kg
CatAll
Small animalBird, rabbit, ferret, ...
Advanced Filters
EmmaE

1. Emma

1.7 km - Jyväskylä
from
€12
/walk
10 reviews
6
recurring guests

Eläinrakas, huolellinen ja välittävä lemmikinhoitaja

Last booked 4 days ago
Last contacted 4 days ago
EmmaE

1. Emma

Eläinrakas, huolellinen ja välittävä lemmikinhoitaja1.7 km - Jyväskylä
(10 reviews)
6 recurring guests
Last booked 4 days ago
Last contacted 4 days ago
"Emma on lenkkeilyttänyt meidän kahta koiraa. Lenkitykset ovat sujuneet sovitusti ja koirat lähtevät mielellään Emman kanssa ulos. Kaikki on sujunut erinomaisesti 😊"
KatriK
Review by Katri
from
€12
/walk
Saara-AnniinaS

2. Saara-Anniina

2 km - Jyväskylä
from
€8
/walk
16 reviews
4
recurring guests

Eläinrakas ja rauhallinen lemmikkien hoitaja

Last booked 2 days ago
Last contacted 3 days ago
Saara-AnniinaS

2. Saara-Anniina

Eläinrakas ja rauhallinen lemmikkien hoitaja2 km - Jyväskylä
(16 reviews)
4 recurring guests
Last booked 2 days ago
Last contacted 3 days ago
"Saara-Anniina halusi paljon tietoa koirasta ennen ulkoilutusta ja se herätti luottamuksen tunteen. Koira lähti mielellään Saara-Anniinan kanssa ulkoilemaan jo ensimmäisellä kerralla. Toisella kerralla oli jo innoissaan nähdessään Saara-Anniinan. Suosittelen❤️"
SiljaS
Review by Silja
from
€8
/walk
You and your pet are in safe hands when you book and pay on Pawshake.
Stavros GrigorisS

3. Stavros Grigoris

0.2 km
from
€15
/walk
New sitter

Friendly Dog Walker | Happy Dogs, Happy Owners

Calendar recently updated
Last active today
Stavros GrigorisS

3. Stavros Grigoris

New sitter
Friendly Dog Walker | Happy Dogs, Happy Owners0.2 km
Calendar recently updated
Last active today
from
€15
/walk
JuliaJ

4. Julia

3.2 km
from
€15
/walk
New sitter

Aktiivinen ja kokenut lemmikinhoitaja 🐱🐶

Calendar recently updated
Last contacted yesterday
JuliaJ

4. Julia

New sitter
Aktiivinen ja kokenut lemmikinhoitaja 🐱🐶 3.2 km
Calendar recently updated
Last contacted yesterday
from
€15
/walk
EmiliaE

5. Emilia

3 km
from
€17
/walk
10 reviews
7
recurring guests

Luotettava lemmikin hoitaja yli 10 vuoden kokemuksella!

Last booked 5 days ago
Last contacted 5 days ago
EmiliaE

5. Emilia

Luotettava lemmikin hoitaja yli 10 vuoden kokemuksella!3 km
(10 reviews)
7 recurring guests
Last booked 5 days ago
Last contacted 5 days ago
"Reipas, ystävällinen koirienhoitaja, joka tarttui rohkeasti haasteeseen, kun toinen koirista on supervarautunut ja arka. Hoitaja sai tehtävän neuvokkaasti suoritettua, vaikka ei helppoa ollutkaan. Mielellään otan uudelleenkin hoitajaksi. "
KaisaK
Review by Kaisa
from
€17
/walk
JeriJ

6. Jeri

1.6 km
from
€16
/walk
2 reviews
1
recurring guest

Rehti ja reilu eläintenhoitaja lemmikkiäsi varten

Calendar recently updated
Last booked 5 days ago
JeriJ

6. Jeri

Rehti ja reilu eläintenhoitaja lemmikkiäsi varten1.6 km
(2 reviews)
1 recurring guest
Calendar recently updated
Last booked 5 days ago
from
€16
/walk
AnniinaA

7. Anniina

2.2 km - Jyväskylä
from
€10
/walk
1 review
1
recurring guest

Zuverlässige und herzliche Hundebetreuung 🇩🇪🇬🇧

Calendar recently updated
Last active yesterday
AnniinaA

7. Anniina

Zuverlässige und herzliche Hundebetreuung 🇩🇪🇬🇧2.2 km - Jyväskylä
(1 review)
1 recurring guest
Calendar recently updated
Last active yesterday
"Niin eläinrakas nuori kuin vain voi. Ylimääräistä aikaakin viettänyt koiranpentuni kanssa. Leikkinyt. Vaikka vain ulkoilusta oli puhe. Joka päivä kuulumisia laittoi kuvan kera. Aivan helmi ! Harmi kun hän lähtee joksikin aikaa ulkomaille. Olisin pitänyt hänet vielä. "
MarjoM
Review by Marjo
from
€10
/walk
DianaD

8. Diana

3.2 km
from
€15
/walk
5 reviews
1
recurring guest

Veterinarian & Loving Pet Sitter

Last contacted 4 days ago
Last active yesterday
DianaD

8. Diana

Veterinarian & Loving Pet Sitter3.2 km
(5 reviews)
1 recurring guest
Last contacted 4 days ago
Last active yesterday
from
€15
/walk
KatariinaK

9. Katariina

0.8 km
from
€10
/walk
7 reviews
4
recurring guests

Huolenpitoa rakkaudella ❤️

Last active 4 days ago
Lives with 1 cat
KatariinaK

9. Katariina

Huolenpitoa rakkaudella ❤️0.8 km
(7 reviews)
4 recurring guests
Last active 4 days ago
Lives with 1 cat
"Kommunikointi oli sujuvaa ja nopeaa. Luotettava ulkoiluttaja. Hyvin osasi kohdata arankin koiran alkuun ja tutustua häneen rauhassa ja näin saaden koiran luottamuksen ❤️ Ulkoileminen sujui mallikkaasti ja ohituksetkin meni hyvin vaikka olikin pirtsakka koira niissä 😄 Suosittelen Katariinaa koiran hoitajaksi/ulkoiluttajaksi, todella luotettavaa ja asiantuntevaa palvelua 🥰"
MirkaM
Review by Mirka
from
€10
/walk
AlmaA

10. Alma

2.2 km
from
€18
/walk
30 reviews
21
recurring guests

Koirien Ja Kissojen Kuiskaaja!

Lives with 1 cat
Usually responds within one hour
AlmaA

10. Alma

Koirien Ja Kissojen Kuiskaaja!2.2 km
(30 reviews)
21 recurring guests
Lives with 1 cat
Usually responds within one hour
"Helppo sopia ja onnelliset koirat! 😊"
IlariI
Review by Ilari
from
€18
/walk
MinniM

11. Minni

1.6 km
from
€9
/walk
2 reviews

En tee tätä rahan takia, vaan rakkaudesta eläimiin

MinniM

11. Minni

En tee tätä rahan takia, vaan rakkaudesta eläimiin1.6 km
(2 reviews)
"Aivan ihana koiranhoitaja. Ulkoilutus meni todella hyvin ja sovittuun tapaan ja aikaan. Erittäin luotettava hoitaja ja kommunikaatio erinomaista ja nopeaa. Selkeästi osaa hommansa ja arvostaa eläimiä. Suosittelen häntä todella lämpimästi <3 Ottaisin hänet koiranhoitoon uudestaan milloin vain kun tarvetta on! "
MirkaM
Review by Mirka
from
€9
/walk
SiljaS

12. Silja

4.3 km - Jyväskylä
from
€10
/walk

Eläinrakas ja luotettava hoitaja Jyväskylässä 🐾

Last booked 9 days ago
Last contacted 14 days ago
SiljaS

12. Silja

Eläinrakas ja luotettava hoitaja Jyväskylässä 🐾4.3 km - Jyväskylä
Last booked 9 days ago
Last contacted 14 days ago
from
€10
/walk
SusannaS

13. Susanna

1.9 km
from
€10
/walk

Hanki kokenut, tunnollinen ja kiltti koiran ulkoiluttaja!

Last contacted 14 days ago
Last active today
SusannaS

13. Susanna

Hanki kokenut, tunnollinen ja kiltti koiran ulkoiluttaja!1.9 km
Last contacted 14 days ago
Last active today
from
€10
/walk
NeeaN

14. Neea

2.3 km
from
€15
/walk
2 reviews

Luotettava lemmikinhoitaja Jyväskylässä🐾

Last booked yesterday
Last contacted 5 days ago
NeeaN

14. Neea

Luotettava lemmikinhoitaja Jyväskylässä🐾2.3 km
(2 reviews)
Last booked yesterday
Last contacted 5 days ago
from
€15
/walk
JohannaJ

15. Johanna

1.7 km
from
€15
/walk

Eläinten ehdoilla ❤️

Last active 2 days ago
JohannaJ

15. Johanna

Eläinten ehdoilla ❤️1.7 km
Last active 2 days ago
from
€15
/walk
FernandaF

16. Fernanda

3.4 km
from
€10
/walk
New sitter

Lots of love and cuddles for your dog!🐾❤️

Last active 2 days ago
FernandaF

16. Fernanda

New sitter
Lots of love and cuddles for your dog!🐾❤️3.4 km
Last active 2 days ago
from
€10
/walk
EmmaE

17. Emma

3.4 km
from
€15
/walk
1 review

Huolehtivainen, tarkka ja lempeä hoitaja

Last contacted 13 days ago
Last active 4 days ago
EmmaE

17. Emma

Huolehtivainen, tarkka ja lempeä hoitaja3.4 km
(1 review)
Last contacted 13 days ago
Last active 4 days ago
from
€15
/walk
ElisaE

18. Elisa

1.4 km
from
€10
/walk
New sitter

A student who loves dogs

ElisaE

18. Elisa

New sitter
A student who loves dogs1.4 km
from
€10
/walk
HeiniH

19. Heini

2.5 km
from
€10
/walk
9 reviews
3
recurring guests

Tarvitsetko hoitajan parhaalle ystävällesi?

Last booked 5 days ago
Last contacted 5 days ago
HeiniH

19. Heini

Tarvitsetko hoitajan parhaalle ystävällesi?2.5 km
(9 reviews)
3 recurring guests
Last booked 5 days ago
Last contacted 5 days ago
"Luotettava ja täsmällinen. Osaa käsitellä koiria ja koirat selvästi pitävät Heinistä."
IdaI
Review by Ida
from
€10
/walk
HannaH

20. Hanna

1.8 km
from
€20
/walk
14 reviews
8
recurring guests

Koirien ystävä, aktiivinen ja lempeä koti.

Calendar recently updated
Last booked 10 days ago
HannaH

20. Hanna

Koirien ystävä, aktiivinen ja lempeä koti. 1.8 km
(14 reviews)
8 recurring guests
Calendar recently updated
Last booked 10 days ago
"Hanna ulkoilutti ja piti Morrikselle seuraa sovitusti. Kaikki sujui hyvin ja hakiessa vastassa oli iloinen koiranpentu :) kiitos!"
-anonymized--
Review by -anonymized-
from
€20
/walk

Why dog walking ?

Sometimes life can get really busy and you might find yourself a little short on time to walk your dog. Luckily with Pawshake, it is really easy to connect with thousands of pet lovers and find a walker in Jyväskylä who is available and waiting to help you out.

All of our walkers are vetted individually and every dog walker booking is covered by The Pawshake Guarantee so you can rest easy while they spend time with your dog. Additionally, your Pawshake walker will be from your local Jyväskylä neighbourhood and their profile also includes reviews from other pet parents.

Having a dog walker visit during the day is an affordable and great way to break up the day and make your dog’s day more interesting. Some of our walkers walk multiple dogs at once so this service is a great way for your dog to socialise and meet other similar dogs. However, if your dog prefers to be walked alone, you can also find Jyväskylä dog walkers who only walk one dog at a time. That way, the walks can be completely dedicated to what your dogs want – whether is a slow walk-and-sniff or a faster paced brisk walk around the block, our Pawshake dog walkers will be happy to oblige.

Pet owners book dog walking in Jyväskylä on Pawshake. Over 417 pet owners in Jyväskylä have left a review, with an average of 4.95/5. All paid safely using Visa, Mastercard, American Express